Układ zasilania

Encyklopedia PWN

układ elektr. służący do dzielenia (w zadanym stosunku) napięcia elektr. zasilającego (napięcia wejściowego), stałego lub przemiennego, na 2 lub więcej napięć składowych (napięć wyjściowych);
urządzenie energoelektroniczne służące do przetwarzania energii elektrycznej prądu stałego w energię elektryczną prądu przemiennego jedno- lub wielofazowego o dowolnej częstotliwości, dostarczaną do odbiornika (obciążenia).
element układu zasilania spalinowego silnika tłokowego służący do usuwania z oleju (krążącego w układzie olejenia i doprowadzanego przez pompę do powierzchni trących) zanieczyszczeń, np. drobnych opiłków metalu.
element układu zasilania spalinowego silnika tłokowego, służący do usuwania zanieczyszczeń stałych i kropelek wody z paliwa doprowadzanego do urządzenia dozującego (pompy wtryskowej, gaźnika).
element układu zasilania silnika spalinowego tłokowego do usuwania zanieczyszczeń z powietrza wprowadzanego do cylindrów;
urządzenie wytwarzające drgania elektr. (zmienne przebiegi elektr.; przebieg wielkości fizycznej) w wyniku przetwarzania energii elektr. dostarczanej ze źródła zasilania prądu stałego.
Przeglądaj encyklopedię
Przeglądaj tabele i zestawienia
Przeglądaj ilustracje i multimedia